Przygotowanie oferty – Home Staging

Przygotowanie oferty – Home Staging

Zdecydowałeś się na sprzedaż mieszkania i zastanawiasz się czy sprzedawać mieszkanie w obecnym stanie czy może przygotować je do sprzedaży. Odpowiadam- zawsze to drugie. Możesz być pewny, że dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie sprzedać nieruchomość w szybszym czasie i za założoną, bądź nawet wyższą cenę.

Home Staging- Jest to inwestycja, która zawsze się zwraca- zawsze!

Oznacza ona pewien nakład finansowy związany z „podrasowaniem” nieruchomości przed sprzedażą i wypuszczeniem jej na rynek. Musimy tu ocenić, jak przygotowanie mieszkania i zainwestowanie w to pewnych środków może wpłynąć na efekt końcowy sprzedaży – cenę.

Moim zdaniem każdy z potencjalnych kupujących chciałby oglądnąć pachnące, w pełni wyposażone mieszkanie, do którego może wejść i zamieszkać. To działa na zmysły. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe ponieważ każda nieruchomość jest inna, aczkolwiek w każdym przypadku da się zrobić coś, co spowoduje, że produkt będzie wyglądał atrakcyjniej. Zanim jednak zdecydujemy się na inwestycję jaką jest home staging należy wziąć pod uwagę chłodną kalkulację i zadać sobie kilka pytań:

  • Jaka może być wartość Twojej nieruchomości w obecnym stanie
  • Co należałoby wykonać, żeby uatrakcyjnić ofertę w oczach kupującego
  • Ile będzie Cię to kosztować?
  • Ile zajmie to czasu
  • Ile finalnie zyskasz na tym zabiegu

Przykład: Mój klient w ostatnim czasie próbował sprzedać mieszkanie bezpośrednio posiłkując się kilkoma biurami nieruchomości. Po naszym spotkaniu zdecydowaliśmy się na współpracę na zasadach wyłącznych i wykonanie kilku zabiegów:

  • Odmalowanie mieszkania po najemcach: koszt 250 zł na farbę – klient posiadał firmę, która się tym zajęła przez co uniknął dodatkowych kosztów związanych z usługą malowania.
  • Wymiana drzwi wewnętrznych: ok. 750 zł
  • Wyłożenie tarasu dywanem: ok. 100 zł

Zdjęcie właściciela /  innych biur nieruchomości

 

Zdjęcie wykonane przez fotografa przed wykonaniem Home Staging’u

 

Zdjęcie po całkowitym przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży

 

Widać różnicę? To jeszcze dla potwierdzenia zdjęcia salonu:

 

Zdjęcie właściciela / innych biur nieruchomości

 

 

Zdjęcie po całkowitym przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży

Trzeci, najmniejszy pokój został pozbawiony jednego łóżka, żeby zaprezentować jego powierzchnię oraz możliwości jego zaaranżowania jako pokoju dziecięcego, gościnnego, biurowo-gościnnego.

Zdjęcie „przed”

Zdjęcie „po”

Taras w tym mieszkaniu posiadał ciekawą przestrzeń dlatego chcieliśmy go w pewien sposób ożywić.

 

Zdjęcie „przed”

Zdjęcie „po”

Zakładam, że znasz finał tej historii. Oferta po niespełna 4 tygodniach została sfinalizowana w zadowalającej cenie przy 2 zainteresowanych klientach podbijających ceny. Wcześniejsze działania powodowały, że liczba odwiedzających była sporo mniejsza, a ofert zakupu nie było.

Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą swojego mieszkania / domu i tego typu usługą – zadzwoń, spotkajmy się, a udzielę Ci bezpłatnej konsultacji co należy zrobić w Twoim wypadku – bo jak zawsze powtarzam każda nieruchomość jest inna i wymaga indywidualnego podejścia.

Piotrek
kontakt@piotr-zielonka.pl
Tel: 600 242 851