Dlaczego warto zatrudnić agenta na wyłączność?

Czym jest umowa wyłączna?

Współpraca na zasadach wyłącznych posiada różne nazwy – ekskluzywna, systemowa czy też zamknięta (choć twierdzę, że umowa zwykła powinna się nazywać „umową zamkniętą,”   natomiast wyłączna „umową otwartą”).  Jest to nic innego, jak zatrudnienie jednego podmiotu do wykonania danej usługi na określonych przez strony warunkach. Nie różni się to niczym od współpracy z księgową, mechanikiem, lekarzem czy prawnikiem. Korzyści zatrudnienia osoby, która będzie Cię reprezentować przed agencjami, czy klientami powoduje, że Ty możesz zająć się swoimi sprawami, a osoba zatrudniona przez Ciebie wykonuje zleconą pracę jak najlepiej. Brzmi sensownie?

Jakie korzyści płyną z zatrudnienia agenta na wyłączność?

 1. Spokój i czas– kilka zdań wcześniej wspomniałem, że pracując z agentem na wyłączność możesz liczyć na kogoś, kto zajmie się Twoimi interesami w taki sposób, żeby Twój wkład czasowy w cały proces był jak najmniejszy.  Otrzymujesz raz w tygodniu raport z wykonanych działań, ilości zainteresowanych klientów oraz z tego co zostało zrobione ,aby znaleźć nabywcę. Nie musisz dzwonić do biur i pytać, czy jest jakiś ruch wokół oferty – masz jeden kontakt, który poinformuje Cię o wszystkim, a w przypadku wątpliwości, czy jakichkolwiek pytań możesz zawsze się skontaktować, poradzić lub wesprzeć.
 2. Wyłączność = odpowiedzialność = działanie –  skutecznie sprzedane nieruchomości świadczą o wartości agenta. Współpracując z moimi klientami nie zajmuje się większą ilością ofert niż 10-15 jednocześnie ponieważ działania związane z każdą z nich wymagają sporych nakładów czasowych. Dzięki temu możesz być pewny, że Twoja oferta nie będzie jedną z setnych i zostanie pominięta. Nie zależy mi na tym, żeby powiększyć swoje portfolio i podbić statystkę o kolejną nieruchomość.  Umowa otwarta to nic innego, jak zwykłe podpisanie dokumentów i „promocja oferty”,  gdzie umowa wyłączna to projekt, w którym wszystko ma swoje miejsce i poszczególne etapy –  określenie grupy docelowej, wspólne ustalenie ceny ofertowej, zaplanowanie promocji oferty, prezentacje potencjalnym nabywcom aż po negocjacje i finalizację transakcji.
 3. Współpraca – jeden z najważniejszych punktów, który opisałem w innym artykuleRozpoczynając ze mną działania mające na celu sprzedaż Twojej nieruchomości możesz liczyć na pełną współpracę nie tylko pomiędzy nami. Moje działania mają początek jeszcze przed publikacją Twojej oferty kiedy to w ramach systemu MLS dostęp do niej otrzymuje blisko 200 agentów w samym Krakowie i ponad 40 biur nieruchomości działających na zasadach wyłącznych. Możesz mieć pewność, że każde biuro i ich potencjalny klient w przypadku zainteresowania mają pełny zakres informacji oraz możliwość oględzin nieruchomości w jak najszybszym czasie.
 4. Wynagrodzenie i reprezentacja jednej strony transakcji – gdy mnie zatrudniasz, masz pewność, że będę reprezentował wyłącznie Twoje interesy. Zakładam, że blisko 90% biur w naszym mieście pobiera wynagrodzenia od dwóch stron transakcji – niestety, dla mnie jest to konflikt interesów.

 

„Podejmując taki rodzaj współpracy to o Ty masz agenta na wyłączność- nie odwrotnie„ 

 

Jakie korzyści dla Ciebie może przynieść taki rodzaj pracy?:

 1. Chyba najważniejsze- negocjowanie w Twoim imieniu, a nie mediowanie pomiędzy stronami po to aby osiągnąć dla Ciebie jak najlepsze warunki cenowe transakcji. Będąc rozdarty na 2 strony nie uda mi się utrzymać najwyższej ceny Twojej nieruchomości.
 2. Negocjacja najlepszych dla Ciebie warunków na etapie umów notarialnych. Każdy termin, miejsce, płatność zostaną przeze mnie w odpowiedni sposób ustalone i zaplanowane, tak abyś nie miał powodów do zmartwień.
 3. Zebranie niezbędnych dokumentów do transakcji sprzedaży.
 4. Jedna porządnie skonstruowana oferta –  jeśli danego produktu jest za dużo na rynku i jest ogólnodostępny staje się on mało atrakcyjny – tak samo jest z Twoją nieruchomością, jeśli promuje ją wiele biur może to powodować dezinformacje i „opatrzenie” oferty. Jedna odpowiednio przygotowana propozycja nieruchomości daje dużo lepsze efekty i zwiększa zainteresowanie nabywców.
 5. Promocja oferty w przypadku „umowy zwykłej” jedynym do czego może zobowiązać się biuro to wrzucenie oferty na portale… Muszę Cię zmartwić- to robią wszyscy. Należy zadać sobie pytanie – co zrobić, żeby Twoja oferta rzeczywiście wyróżniła się na tle innych. W ramach działania ze mną możesz liczyć na nieszablonowe formy promocji poprzez:
 • Dni otwarte
 • Profesjonalne sesje zdjęciowe
 • Korzystanie z usług dekoratorek wnętrz (Home Staging)
 • Wirtualne spacery po nieruchomości
 • Filmy promujące z użyciem drona
 • Spersonalizowane kampanie reklamowe w social media (Facebook i Instagram)
 • Dokładna lokalizacja nieruchomości – Pracując z agentami na zasadach umowy zwykłej musisz wiedzieć, że często nie podają dokładnej lokalizacji nieruchomości ponieważ wiedzą, że gdzieś w sieci krąży Twoje ogłoszenie. Podanie dokładnego adresu jest dla nich ryzykowane dlatego celowo rozszerzają okręg, w którym znajduje się produkt. To z kolei powoduje o blisko 40% więcej pustych prezentacji – Na tym zabiegu tracisz sporo czasu.

I tak dalej…
Musisz wiedzieć, że sprzedaż każdej nieruchomości to indywidualny projekt, który trzeba odpowiednio przemyśleć i zaplanować.
Przygotowane przeze mnie oferty możesz znaleźć w zakładce realizacje.